• Biewer Yorkshire Terrier

  Historia Rasy
  Pochodzenie Niemcy

   

  Yorkshire Terrier Biewer a la pom pon , tak właśnie brzmi pełna nazwa tych przepięknych Yorków, to rasa stosunkowo młoda.
  20 stycznia 1984 przyszedł na świat pierwszy szczeniak, który kolorystycznie różnił się od pozostałych yorków o imieniu Schneeflockchen (śnieżynka)von Friedheck,którego rodzicami byli Darling von Friedheck oraz Fru Fru von Friedheck.
  Oboje rodzice byli utytłowani, a mianowicie Zwycięzcy świata Młodzieży Dortmund 1991
  Właścicielami tej wspaniałej pary byli Pañstwo Gertruda i Werner Biewer
  Najprawdopodobniej była to mutacja genetyczna.
  Zafascynowani kolorem włosa jaki posiadała śnieżynka postanowili zrobić wszystko by podtrzymać taką właśnie kolorystykę w dalszych pokoleniach swoich biewerów.

  Wygląd ogólny- jest to elegancki, trzykolorowy ,długowłosy mały piesek z lekko opadającą szatą na boki jego ciała z zarysem równego grzbietu, gdzie wysokość w ramionach jest równa wysokości zadu. Choć zarys psa daje wygląd kwadratu , długość jego ciała może być nieco dłuższa w stosunku do jego wysokości. Ogon noszony wysoko ,pokryty długim płynącym pióropuszem włosów .Biewer bywa kapryśny jak dziecko i choć czasem jest złośliwy to i tak nie przeważa to nad tym jak potrafi być posłusznym i wiernym towarzyszem życia .

  Głowa- lekko zaokrąglona z umiarkowanym stopem. Kufa około jednej trzeciej długości głowy. Zgryz może być cęgowy lub nożycowy. Nos całkowicie czarny. Oczy są średniej wielkości , okrągłe lub w kształcie migdała .Spojrzenie inteligentne skierowane do przodu. Oprawa oczu czarna .Uszy małe ,w kształcie litery V ,stojące nie bardzo szeroko rozstawione i przykryte włosami .Są one ustawione z tyłu czaszki ich podstawa jest na poziomie oczu.

  Ciało- jest to piesek o krępej budowie ciała z dobrym poziomem górnej linii grzbietu. Wysokość w kłębie jest taka sama jak wysokość zadu. Długość ciała może być nieco dłuższa niż wysokość psa .Pierś dość szeroka. Klatka piersiowa jest umiarkowanie wysklepiona z podkreśleniem lekko podciągniętych i krótkich ale mocnych lędźwi.

  Kończyny przednie-muszą być całkowicie proste , umięśnione i pokryte włosem. Tylne nogi są proste z dobrym kątowaniem. Chody równe i płynne. Łapy okrągłe z czarnymi lub białymi pazurami.

  Ogon- jest noszony wysoko nad ciałem ,pokryty długim pióropuszem. Długość ogona musi być do kolana lub dłużej.

  Szata- jest długa i jedwabiście miękka .Włos jest prosty i bez podszerstka . Nigdy wełnisty .Włos powinien być długości co najmniej 3 wysokości psa .Włosy na czubku głowy powinny być związane w koński ogon lub pozostawione swobodnie .

  Kolorystyka szaty- z tyłu niebieski, czarny lub biały .Ilość wszystkich kolorów zależy od osobistych preferencji bez dominacji żadnego koloru we wzorcu. Głowa (niebiesko- biało-złota)(czarno- biało-złota)(niebiesko _złota )(czarno _złota )(złoto-biała ) najlepiej symetrycznie ubarwiona.

  Klatka piersiowa, brzuch , łapy oraz końcówka ogona muszą być całkowicie białe .Kolor biały powinien wejść aż do szyji na pokrycie również podbródka.

  Temperament- jest żywiołowy ,inteligentny ,lojalny i bardzo oddany swojej ludzkiej rodzinie .Kocha dzieci co czyni go doskonałym towarzyszem dla wszystkich grup wiekowych.

  Waga- około 3,2kg wzrost do około 23 cm.

  Wady- wypukłe lub za małe oko, przodozgryz lub tyłozgryz , faliste lub kręcone włosy ,kolor brązowy lub złoty gdziekolwiek indziej na ciele oraz wszelkie inne odstępstwa od wzorca.

   

  Podany wzorzec został w dniu 02.11.2007 roku omówiony z panią Biewer i ostatecznie uznany od tego momentu za obowiązujący.

  Tłumaczenie z Niemieckiego i Amerykańskiego Klubu Biewera


  Biro Yorkshire Terrier

  Historia rasy
  Pochodzenie Węgry
   
  Nazwa rasy Biro pochodzi od dwóch pierwszych liter imion hodowców Birgit Rosner właściciel hodowli "From the Lightning Showboy" i hodowcy RobertoKrah właściciel hodowli "Art of Highclass".
  Rasa została zarejestrowana jako Biro w dwóch klubach w Niemczech w IBC i DHS
  Pierwszy szczeniak Biro był suczką i nazwany został "High Class Relight Му Сhocolats Fire" .
  Urodziła się w hodowli «Art of Highclass» w miocie biewerów 01 grudnia 2004
  Matka szczeniąt, Alisha vom Wasserschlobchen, urodziła czworo szczeniąt. Był to już czwarty miot tej suki, ale po raz pierwszy z taką niespodzianką. Trzy z nich to Biewery a czwarty szczeniak to Biro. Ten jeden szczeniak miał niesamowity kolor bo zamiast czarny lub niebieski miał oznaczenia koloru czekolady.
  Ojcem szczeniąt był wybitny mistrz Uz Elsteraue von der.
  Sześć tygodni później, 14stycznia 2005 roku inny Biro szczeniak urodził się w hodowli
  "From the Lightning Showboy"


  Wygląd ogólny- elegancki, długowłosy terier, nosi bogatą szatę, która rozkłada się z tyłu tworząc równy przedziałek na plecach. Kontur ciała powinien sprawiać wrażenie proporcjonalnej i silnej budowy.

  Głowa- głowa powinna być raczej mała i płaska. Kufa nie za długa. Zgryz nożycowy lub cęgowy, braki w zębach przedtrzonowych tolerowane. Nos w kolorze ciemnej czekolady.

  Oczy-średniej wielkości w ciemnym kolorze o inteligentnym wyrazie. Uszy małe, stojące, w kształcie litery V, w górnej części ucha pokryte krótkim włosem.

  Ciało- bardzo kompaktowe z dobrze uformowanymi biodrami i poziomą linią górną grzbietu.

  Kończyny- całkowicie proste, dobrze pokryte włosem. Łapy okrągłe, pazury czarne lub białe.

  Kolorystyka szaty- czekoladowo – biały koniecznie bez złotego koloru na ciele; nogi, brzuch oraz klatka piersiowa w kolorze bieli.

  Kolor głowy- czekoladowo–biało-złoty najlepiej z symetrycznie rozłożonymi kolorami

  Ogon- niekopiowany, z dużą ilością włosów, noszony wysoko nad ciałem.

  Temperament - jest wspaniały, czujny, inteligentny i pewny siebie.

  Waga i wzrost- około 3,1 kg wzrost do około 22 cm.

  Wady- wszelkie odstępstwa od wzorca: jasne oczy i obwódki oczu, jasny nos, klapnięte uszy, przodo lub tyłozgryz, kręcone lub faliste włosy.

  Golddust Yorkshire Terrier


  Historia rasy Golddust 
  Pochodzenie Niemcy


  Złote Yorki zwane Golddust Yorkshire Terier zostały wyhodowane w Niemczech.
  Pierwsze golddusty urodziły się 14 pażdziernika 2007 roku, były to Anjali i Alicja GOLDSCHATZ VOM KLOSTERBACH wyhodowała je Kirsten Sanchez-Meyer hod.Klosterbach z Niemiec. 
  Oficjalnie zostały zarejestrowane jako odrębna rasa Golddust Yorkshire Terier 12 grudnia 2007 roku


  Wygląd ogólny- to piękny biało-złoty piesek. Rozłożenie kolorów jest nie istotneJest kochanym psem rodzinnym, który mimo jego niewielkich rozmiarów jest wytrzymałym, odpornym i odważnym towarzyszem. Bardzo lubi dzieci, jest ciekawy i nieustraszony, nie jest podatny na choroby .

  Głowa- mała, średnio-duży pysk.  Zgryz nożycowy. Oczy średnio-duże, brązowo-zielone aż po ciemnobrązowe. Ciemna obwódka nosa, dopuszczalne różowe plamki. Uszy stojące w kształcie literki V.

  Ciało- zwarte, mocne i proporcjonalne. Różowa skóra ze złotymi plamkami.
  Kończyny - nie zbyt długie nogi, okrągłe łapy.

  Ogon- jest noszony elegancko.

  Szata- jest długa i jedwabiście miękka.

  Kolorystyka szaty- długi jedwabisty, dopuszczalna struktura delikatna aż po mocna! Kolor biało-złoty, podział nieistotny (złotawy ton może, ale nie musi się rozjaśniać u zwierzęcia dorosłego, tak, że ma się wrażenie delikatnego pyłu i stąd nazwa „Golddust” - złoty pył).

  Temperament- jest żywiołowy, inteligentny, lojalny i bardzo oddany swojej ludzkiej rodzinie. Kocha dzieci co czyni go doskonałym towarzyszem dla wszystkich grup wiekowych.

  Waga- do 3,1 kg wzrost 20 - 23 cm.( stary wzorzec mówił o wadze 5 kg)

  Wady-
   wypukłe lub za małe oko, przodozgryz lub tyłozgryz, faliste lub kręcone włosy, kolor brązowy lub złoty gdziekolwiek indziej na ciele oraz wszelkie inne odstępstwa od wzorca.


  Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.  

  Akceptuję